Menu

31. 7. 2021 od 14 hodin
Tandemová jízda Mariánským údolím

Srdečně Vás zveme na Tandemovou jízdu Mariánským údolím. Jedná se o akci v rámci Solidárního projektu Evropského sboru solidarity EU „Jak pomáhat nevidomým při sportu“ Projekt zpřístupňuje sport, konkrétně cyklistiku, lidem se zrakovým postižením.

Pojedeme na několika tandemových kolech vždy nevidomý cyklista s vidícím spolujezdcem a další cyklisté na single kolech a byli bychom rádi, kdyby se k nám přidalo co nejvíce lidí.

 Akce se uskuteční v sobotu 31. 7. 2021 od 14 hodin, kdy budeme vyjíždět z konečné zastávky Mariánské údolí.

Pojedeme dohromady necelých 8 km k Muchově boudě a zpět krásnou přírodou Mariánského údolí podél vodních nádrží po asfaltových cestách. Pohodová trasa vhodná i pro děti.

Přijďte nás podpořit, vytáhněte kola a pojeďte s námi Mariánským údolím. Čím více nás bude, tím lépeJ

Příměstské tábory jsou vypsány a naleznete je v sekci PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

Proběhlé akce      

                                                                                                                      

Vánoce a Nový rok v Zookoutku, prosinec

Společné zdobení Zookoutku, příprava zdravých pamlsků pro zvířata, setkání za účelem posílení sváteční atmosféry a klidu, setkání členů spolku vč. jejich rodinných příslušníků, organizováno jako sváteční setkání u ohně s Hudbobraním*

Mikuláš u koní – pravidelná Mikulášská cesta za čerty, prosinec

Skupina dětí s rodiči stopuje po svíčkách (čertí stopa) čerty, kteří ukradli Mikulášovi pytel s dárky, cestou nachází ztracené věci z roztrženého pytle apod. Zakončeno opékáním buřtů u ohně. Účast a vzdálenost čertů s ohledem na malé děti 😊.

Svatý Martin, listopadové večerní setkání

Volání Sv. Martina, akce pro rodiče s dětmi

ZKUS TO VE TMĚ, neděle 30. srpna 2020 od 15 hodin

Akce pro celou rodinu, kde návštěvníci zjistili, jak asi vnímají svět okolo sebe nevidomí? Co vlastně „vidí“, jak se pohybují ve venkovním prostředí, jaké pomůcky jim pomáhají a jak jim mohou pomoci oni sami.

Vyzkoušeli si na vlastní kůži, jaké to je, být chvíli bez pomoci zraku, různé pomůcky pro nevidomé a naučili se jim účinně pomoci.

Připravena byla spousta zajímavých úkolů i informací. Pro děti vše formou soutěží a her.

Spolufinancováno Evropským sborem solidarity Evropské unie.

Vysočina

Rodinný 2 denní výjezd s kolem na ryby Výjezd Sykovec (kombinace rybolovu a cyklovýletu)

Noc na statku, letní prázdniny

Večerní krmení, noční hra, ranní krmení, hudbobraní u ohně. Akce je určena pro děti v doprovodu rodičů i pro zrakově postižené členy.

Besedy o životě nevidomých, 16. a 23. 7. 2020

Dozvěděli jste se o tom, co vidí nevidomí, jak vnímají a pohybují se ve venkovním prostření, o pomůckách pro ně určených a v neposlední řadě o tom, jak jim mohou vidící nabídnout účinnou pomoc. Vyzkoušeli jste si i některé pomůcky a činnosti bez použití zraku. 

Rybářská noc, letní prázdniny

Noční rybolov se spaním u vody pod stanem – pouze pro rodiče s dětmi

Ukončení školního roku

 

Beseda o životě nevidomých, 15. 6. 2020 

Dozvěděli jste se o tom, co vidí nevidomí, jak vnímají a pohybují se ve venkovním prostření, o pomůckách pro ně určených a v neposlední řadě o tom, jak jim mohou vidící nabídnout účinnou pomoc. 

Pálení čarodějnic, květen 2020

Vodění na koních, hudbobraní u ohně

 

Mikulášská – Čertovskou stezkou 6. 12. 2019

Čertovskou stopou jsme se vydali hledat Mikulášský vak, který ukradli místní čerti. Z každého čerta padaly ohnivé stopy, které nám ukázaly směr. Hlavně rychle a potichu! Byla to dobrodružná cesta plná překvapení.

Svatomartinská slavnost 8. 11. 2019

I k nám přijel Svatý Martin. S sebou přivezl skupinu na koních a Ti povozili všechny děti, které přišly přivolat Martina a sníh.

Podzimní prázdniny na kolech 29. 10. 2019

Vyrazili jsme na cestu plnou úkolů. Objevili podzimní život v Mariánském údolí, zkontrolovali vodu i ryby a zahřáli sebe i oběd u ohně.

Rybářskou stezkou 28. 9. 2019

Zakončení rybářské sezóny. Vycházka pod Borovice, výuka u podzimní vody, pohybové hry pro zahřátí. Oběd na mlýně.

Rybářská sobota na kolech 21. 9. 2019

Náplň: výuka rybolovu, poznávání okolí vod Mariánského údolí. Hry se zaměřením na poznávání lesa a vody. 
Vzdálenosti na kole: cca 12 km

Rybářský kemp na kolech 26. – 30. 8. 2019 

Náplň: výuka základů rybolovu, poznávání okolí vody, cyklovýlety nejen Mariánským údolím. Hry se zaměřením na poznávání lesa a vody. 
Vzdálenosti na kole: 10-20km, po cyklostezkách.

 

Fotogalerie je prázdná.

 V rámci programu Fondu malých projektů INTEREG V-A SK-CZ realizoval spolek Arpitha (hlavní partner CZ) v průběhu roku 2021 HC Hipony (hlavní partner - Česko) společně s organizací Hipony (přeshraniční - partner Slovensko) projekt s názvem „Nová přátelství s Arpithou a Hipony".

Hlavním cílem projektu bylo rozšířit společné aktivity mezi projektovými partnery, sdílení a rozvíjení společných zájmů, inspirovat veřejnost k vzájemnému poznávání regionů. Vznik motivačního prostředí pro budoucí společné aktivity a projekty. Nosnou aktivitou byla příprava společných závodů a doprovodného kulturního programu. Spolupráce byla zakončena 3denní akcí s HCP na území žadatele, v rámci které proběhly závody s doprovodným kulturním programem pro veřejnost. Našemu slovenskému partnerovi jsme předvedli naši organizaci hobby závodů s náplní pro parajezdce a jejich doprovod, vycházející z letité praxe. V rámci akce jsme naše nové přátele seznámili s okolím a místní historií, zorganizovali program v přírodním okolí areálu s environmentální tématikou, přizpůsobený potřebám zdravotně postižených účastníků a programem motivujícím k vzájemnému poznávání kulturních tradic, včetně návštěvy vybraných památek.

Celková délka realizace mého projektu je 12 měsíců.

NOVÁ PŘÁTELSTVÍ S ARPITHOU A HIPONY   

Celkové náklady: 23 500,-€      

Výška příspěvku EFRR: 19 061,25-€ 

Konečný uživatel: ARPITHA z.s. 

Doba realizace: 1.10.2020 - 30.9.2021