Náš spolek pořádá sportovní aktivity také pro lidi se zrakovým postižením. Jedná se především o jezdectví a cyklistiku. Ptáte se, jak můžou nevidomí jezdit na kole? Provozují cyklistiku na tandemových kolech spolu s vidícím pilotem. Tandemová cyklistika jim umožňuje aktivní trávení volného času, které má příznivé účinky na jejich fyzickou i psychickou pohodu, napomáhá začlenění do společnosti a v neposlední řadě získávají cenná přátelství. 

      

Na naše akce si zatím musíme kola půjčovat, za což se samozřejmě platí a jejich doprava je z centra Brna poněkud komplikovaná, protože se nevejdou na standardní nosiče. Musí na nich tedy někdo dojet, přivézt je autobusem (to taky není úplně bez komplikací) nebo využíváme vozík pro koně. Potom je potřeba je zase dovézt zpět. Často se kvůli jedné vyjížďce nikomu nechce podstupovat takové martyrium. 

           

Rádi bychom proto pořídili vlastní kolo, abychom se mohli spontánně domluvit a vyjet a užít si vyjížďku.

Základní Tandemové kolo se dá sehnat cca od 20 tisíc do 100 tisíc korun podle specifikace. Na konkrétním modelu se budeme domlouvat s našimi cyklisty podle jejich potřeb a také vybrané částky. 

Chtěli bychom Vás proto tímto poprosit o jakýkoli příspěvek na číslo transparentního účtu zřízeného pro tuto sbírku 123-4721640217/0100. Do zprávy prosím napište Tandemové kolo. Využít můžete také QR kódy na dané částky v sekci vlevo.

Všem dárcům velmi děkujeme. O tom, jak se sbírka vyvíjí Vás budeme informovat na těchto stránkách a taky Facebooku. https://www.facebook.com/envik.zs Na novém kole se potom taky můžete svézt.